Jak oszczędzać papier?

Kalendarz to jeden z tych przedmiotów, który można znaleźć w niemalże każdym domu. Niestety, niewiele osób wie, jak wykorzystać go do oszczędzania papieru, choć można to zrobić w bardzo łatwy sposób. 

Rozważnie kupuj kalendarze

Czasami w przypływie euforii przed nastaniem nowego roku, kupujemy nawet do kilku kalendarzy. Takie rozwiązanie nie jest, jednak dobre, jeśli zamierzamy korzystać tylko z jednego. W tej sytuacji dobrym pomysłem będzie rozdanie pozostałych kalendarzy swoim najbliższym. Takie kalendarze z pewnością sprawią im wielką radość. Przy zakupie kalendarza zwróć również uwagę skąd pochodzi papier, z którego powstał. Dodatkowo możesz także rozważyć zakup ekologicznego kalendarza. Dzięki temu będziesz miał pewność, że został on wyprodukowany w sposób bezpieczny dla środowiska. Coraz częściej przeprowadzane są akcje, w których dochód ze sprzedaży kalendarzy jest przeznaczony na jakąś akcję charytatywną. Jeżeli, chcesz więc aby twój zakup kalendarza miał jeszcze większy sens, możesz rozważyć zakupienie go właśnie z takiego źródła. 

Co zrobić ze starym kalendarzem?

Jeżeli posiadasz kalendarz naścienny trójdzielny, to z pewnością wiesz, ile kartek zużywasz w nim w ciągu całego roku. Na szczęście, druga strona kartki z danym miesiącem, jest zazwyczaj pusta, dlatego możesz ją wykorzystać do zanotowania ważnych informacji. Jeśli kupujesz kalendarz zawierający przepisy kuchenne albo aforyzmy, to koniecznie postaraj się je przechowywać w specjalnym pudełku. Być może pewnego dnia staną się one dla Ciebie bezcenną inspiracją. Posiadanie duszy artystycznej może się okazać bardzo przydatne, jeśli masz ochotę wykorzystać zdjęcia znajdujące się w kalendarzu do stworzenia kolażu. W ten sposób nie tylko dasz kalendarzowi drugie życie, ale i stworzysz prawdziwą sztukę. Jeżeli, jednak nie masz pomysłu, jak wykorzystać kalendarz po jego zużyciu, koniecznie nie zapomnij o poprawnej segregacji śmieci. Dzięki temu będziesz miał pewność, że twoje zachowanie nie przyczynia się do pogorszenia stanu naszej planety.